Data disputării 16.09.2017 - 20:30
Stadion Municipal
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 9000

Meciul din data 16.09.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 9000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Fausto ROSSI, Nicolae CALANCEA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Vladimir Ionuţ SCRECIU si rezervele: Mihaiță Alexandru ROMAN, Apostol Aleksandrov POPOV, Miodrag MITROVIĆ, Alexandru MATEIU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Hrvoje SPAHIJA.

Dinamo București: May Sphiwe MAHLANGU, Paul Viorel ANTON, Jérémy Loteteka BOKILA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Giorgos KATSIKAS, Ionuț NEDELCEARU, Maximiliano Fernando OLIVA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO si rezervele: Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Alin DUDEA, Sergiu Cătălin HANCA, Filipe Guterres NASCIMENTO, Adam NEMEC.

In minutul 14, schimbare, iese mijlocaș central Fausto ROSSI si intra Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (atacant). In minutul 18 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 29, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 61 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 45+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Ionuţ COSTACHE. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese fundaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Andrei BURLACU
In minutul 72, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (atacant). In minutul 75 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Jérémy Loteteka BOKILA si intra Adam NEMEC
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Paul Viorel ANTON si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Vladimir Ionuţ SCRECIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei BURLACU (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Alexandru MATEIU
14’
0 - 1 18’ RIVALDINHO
Hristo ZLATINSKI 29’
30’ May Sphiwe MAHLANGU
Alexandru BĂLUȚĂ 31’
45+2’ José ROMERA
45+3’ Valentin COSTACHE
46’ RIVALDINHO
Sergiu HANCA
0 - 2 49’ Diogo Ferreira SALOMÃO
Marius BRICEAG
Andrei BURLACU
58’
Alexandru MITRIȚĂ
Mihăiță ROMAN II
72’
1 - 2 Alexandru BĂLUȚĂ 75’
78’ Jérémy BOKILA
Adam NEMEC
Andrei BURLACU 81’
83’ Maximiliano Fernando OLIVA