Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 18.09.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Astra Giurgiu: Silviu BALAURE, Claudiu BELU-IORDACHE, Alexandru Constantin STAN, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, Florin BEJAN, Anthony LE TALLEC si rezervele: Anatole Bertrand ABANG, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, David Beniamin LAZAR, ERICO Constantino da Silva, Mihai Ionuț BUTEAN.

Viitorul Constanța: ERIC de Oliveira Pereira, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil CIOBANU, Cristian George GANEA, Răzvan HORJ, Sebastian MLADEN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Doru Adrian DUMITRESCU, Alexandru BUZBUCHI, Tudor Cristian BĂLUȚĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andrei Virgil CIOBANU (fundaș dreapta). In minutul 37 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Piotr POLCZAK
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Anthony LE TALLEC si intra Anatole Bertrand ABANG
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 70, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Takayuki SETO
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Anatole Bertrand ABANG (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.