Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Romică Bîrdeș (Pitești)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 50

Meciul din data 15.09.2017 dintre echipele Juventus București si FC Botoșani se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Romică Bîrdeș (Pitești).

Juventus București: Alexandru Florian ZAHARIA, Florin Bogdan ŞTEFAN, WALACE da Silva, Relu Marian STOIAN, Simon Moise MĂZĂRACHE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, George CĂLINȚARU, Valentin BĂRBULESCU, Liviu Dorin BĂJENARU, Alexandru Constantin BENGA, Nika DZALAMIDZE si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Marian Daniel STOENAC, Ciprian Cătălin PETRE, Ovidiu MORARIU, Iulian CARABELA, Marian Dean BEȚA.

FC Botoșani: Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Eduard PAP, Daniel Iliuță POPA, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Esteban CIACCHERI, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Juventus București si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Nika DZALAMIDZE si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 53, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Valentin BĂRBULESCU si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra Marian Daniel STOENAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 76 al partidei dintre Juventus București si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Tiberiu Andrei SEREDIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Ciprian PETRE
46’
53’ Daniel POPA
Tiberiu SEREDIUC
Valentin BĂRBULESCU
Cătălin ŢÂRĂ
61’
68’ Mihai BORDEIANU
Jonathan RODRÍGUEZ
Alexandru Florian ZAHARIA
Marian Daniel STOENAC
73’
0 - 2 76’ Mihai ROMAN
Mădălin MIHĂESCU 83’
85’ Laurențiu BUȘ
Sebastian CHITOȘCĂ
Simon MĂZĂRACHE 85’
90+3’ Tiberiu SEREDIUC