Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 3000

Meciul din data 20.09.2017 dintre echipele FC Botoșani si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Stelian Slabu (Brașov).

FC Botoșani: Alberto COBREA, Daniel Iliuță POPA, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Mihai ROMAN I, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Eduard PAP, Esteban CIACCHERI, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ.

FC Politehnica Iași: Andu Marian MOISI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Joálisson SANTOS Oliveira, Pedro Amando Rafael MENDES, Aleksei KOȘELEV, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA si rezervele: Luwagga William KIZITO, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Ivan KELAVA, Vlad Andrei DANALE, Salim CISSÉ, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Daniel Iliuță POPA (atacant). In minutul 05 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Joálisson SANTOS Oliveira (mijlocaș stânga). In minutul 20 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Pedro Amando Rafael MENDES (mijlocaș central). In minutul 28 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 57, FC Botoșani - FC Politehnica Iași, scor 3 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Salim CISSÉ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 76, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
In minutul 81, FC Botoșani - FC Politehnica Iași, scor 3 - 3, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Joálisson SANTOS Oliveira si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andu Marian MOISI

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.

3 - 2 penalty Laurențiu BUȘ 57’
62’ Pedro MENDES
Salim CISSE
62’ Cătălin ȘTEFĂNESCU