Data disputării 19.09.2017 - 18:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Ioan Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 100

Meciul din data 19.09.2017 dintre echipele FC Voluntari si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Voluntari: Cosmin Florin ACHIM, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Dragoș BALAURU, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Ionuț BALAUR, Andrei TRANDAFIRESCU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Gabriel Mihai DEAC, Lucian Cristian CAZAN, Laurențiu Nicolae MARINESCU.

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Cosmin Marian BÂRNOI, Alexandru Teofil CIUCUR, Vasile Marius CURILEAC, Gabriel CÂNU, Alexandru MUNTEANU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ivan ĆURJURIĆ, Josip ŠOLJIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Cristian BOCŞAN, Cătălin Petre DOMAN, Sebastian MAILAT, Lucian Cosmin OPREA, Cătălin George STRATON, Alin Ioan ȘERONI.

In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ivan ĆURJURIĆ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Ivan ĆURJURIĆ si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 86, jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

Doru POPADIUC 55’
61’ Gabriel VAȘVARI
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
64’
68’ Ivan ĆURJURIĆ
Florin CERNAT
Laurențiu MARINESCU
70’
71’ Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
78’ Ivan ĆURJURIĆ
Cătălin DOMAN
Doru POPADIUC
Adelin PÂRCĂLABU
82’
Cosmin ACHIM 86’
90+2’ Alexandru MUNTEANU