Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2500

Meciul din data 24.09.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Bogdan Velicu (București).

FC Politehnica Iași: TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Marius CHELARU, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Pedro Amando Rafael MENDES, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andu Marian MOISI, Aleksei KOȘELEV, Salim CISSÉ.

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Cosmin Marian BÂRNOI, Alexandru Teofil CIUCUR, Vasile Marius CURILEAC, Gabriel CÂNU, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru MUNTEANU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ivan ĆURJURIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Cătălin Petre DOMAN, Sebastian MAILAT, Lucian Cosmin OPREA, Cătălin George STRATON, Josip ŠOLJIĆ, Cristian BOCŞAN.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 28, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Cristian BOCŞAN
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luwagga William KIZITO (mijlocaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
In minutul 62, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sebastian MAILAT
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Salim CISSÉ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Ivan ĆURJURIĆ si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alin Ioan ȘERONI (atacant). In minutul 90+6 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

ȘERONI
15’ Gabriel VAȘVARI
28’ Gabriel CÂNU
Cristian BOCŞAN
Cosmin FRĂSINESCU 37’
1 - 0 Luwagga KIZITO 45’
Andrei SIN
Narcis BĂDIC
46’
52’ Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
TIAGO ALMEIDA 55’
Andrei CRISTEA
Cătălin ȘTEFĂNESCU
62’
71’ Sebastian MAILAT
Pedro MENDES
Salim CISSE
78’
78’ Ivan ĆURJURIĆ
Cătălin DOMAN
83’ Cătălin DOMAN
85’ Alexandru MUNTEANU