Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Iuliu Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 800

Meciul din data 29.09.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Botoșani se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Gheorghe (București).

Gaz metan Mediaș: Cristian Bogdan SÂRGHI, Ovidiu Alexandru BIC, Filip ŽDERIĆ, Roberto ROMEO, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Alexandru Doru GREAB, Bojan GOLUBOVIĆ, Emmerick DE VRIESE, Cristian DANCI, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Olivian Laurențiu SURUGIU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Laurențiu Ionuț MANOLE, Milan MITIĆ, Akaki KHUBUTIA, Alexandru Paul CURTEAN, Fabian LOKAJ.

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Daniel Iliuță POPA, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Răzvan Constantin OAIDĂ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Esteban CIACCHERI, Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Laurențiu Ionuț MANOLE
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Roberto ROMEO (mijlocaș dreapta). In minutul 65 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alberto COBREA
In minutul 68, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI