Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB - 01.10.2017 English version
Data disputării 01.10.2017 - 20:30
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 6000

Meciul din data 01.10.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ciprian RĂDUȚOIU, Ionuț URSU, Milovan PETROVIKJ, Patrick Mihai PETRE, Cristian Daniel OROŞ, Claudiu Constantin HEREA, Constantin GRECU, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor, Attila László HADNAGY si rezervele: Victoraș ASTAFEI, Marius PAPSYS, Stefan NIKOLIĆ, Roland NICZULY, Florin DUMBRAVĂ, Constantin Cristian DIMA, Răzvan Tudor DAMIAN.

Fotbal Club FCSB: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Florinel Teodor COMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Ionuț Justinian LARIE, Daniel BENZAR, William Douglas DE AMORIM, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Andrei Daniel VLAD, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 26, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 31, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY
In minutul 34, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB, scorul este 0 - 3. Autogol, inscris de Sebastian GHINGA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Daniel BENZAR
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Constantin HEREA si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 69, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Stefan NIKOLIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Daniel BENZAR (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 4.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan NIKOLIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 3 autogol Sebastian GHINGA 34’
45+1’ Harlem GNOHÉRÉ