Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 800

Meciul din data 14.10.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Gaz metan Mediaș: Marius Marcel CONSTANTIN, Darius Dumitru OLARU, Ionuț NEAGU II, Alexandru Doru GREAB, Bojan GOLUBOVIĆ, Emmerick DE VRIESE, Cristian DANCI, Nasser CHAMED, Filip ŽDERIĆ, Cristian Bogdan SÂRGHI, Roberto ROMEO si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Laurențiu Ionuț MANOLE, Akaki KHUBUTIA, Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru BUZIUC, Ovidiu Alexandru BIC, Sergiu Cristian POPOVICI.

Viitorul Constanța: Răzvan HORJ, Sebastian MLADEN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, George Marius ȚUCUDEAN, Daniel LÓPEZ Albés, Cristian George GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Bradley DE NOOIJER, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU si rezervele: Alexandru MĂŢAN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Virgil Eugen GHIȚĂ, Robert George HODOROGEA, Doru Adrian DUMITRESCU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Răzvan HORJ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (extremă stânga). In minutul 21 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 39, schimbare, iese fundaș central Răzvan HORJ si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 59, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga George Marius ȚUCUDEAN si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Emmerick DE VRIESE si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Laurențiu Ionuț MANOLE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

ERIC
16’ Răzvan HORJ
0 - 1 21’ George ȚUCUDEAN
26’ Sebastian MLADEN