Viitorul Constanța - CFR 1907 Cluj - 21.10.2017 English version
Data disputării 21.10.2017 - 20:45
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 21.10.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Viitorul Constanța: Cristian George GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Robert George HODOROGEA, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Daniel LÓPEZ Albés si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Bradley DE NOOIJER, Andrei Virgil CIOBANU, Răzvan HORJ, Kofi TWUMASI, Alexandru MĂŢAN.

CFR 1907 Cluj: Cristian Marian MANEA, Andrei Iosif MUREŞAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Ionuț Andrei PETELEU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giedrius ARLAUSKIS, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Florin Cristi VASILE, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ibrahima BALDÉ si rezervele: Tomislav DUKA, Thierry MOUTINHO, Dan Nicolae NISTOR, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Marius Cătălin COMAN, Kévin BOLI.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 44 al partidei dintre Viitorul Constanța si CFR 1907 Cluj, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin Cristi VASILE si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Kofi TWUMASI
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 81, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Victor Teodor RÂMNICEANU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giedrius ARLAUSKIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

BALDE
09’ Ciprian DEAC
42’ PAULO VINÍCIUS
1 - 0 ERIC 44’
Ionuț VÂNĂ 54’
54’ Florin Cristi VASILE
Thierry Rua MOUTINHO
60’ Emmanuel CULIO
61’ Ovidiu HOBAN
65’ Ovidiu HOBAN
Dan NISTOR
Aurelian CHIŢU
Bradley DE NOOIJER
70’
Ionuț VÂNĂ
Kofi TWUMASI
73’
80’ Ionuț PETELEU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
George ȚUCUDEAN
Virgil GHIȚĂ
81’
Victor RÂMNICEANU 90+2’
90+5’ Giedrius ARLAUSKIS