Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 500

Meciul din data 22.10.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Astra Giurgiu: Serge NYUIADZI, Risto RADUNOVIĆ, Filip MRZLJAK, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Anatole Bertrand ABANG, Takayuki SETO si rezervele: Valentin GHEORGHE, Romario Răzvan MOISE, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Anthony LE TALLEC, David Beniamin LAZAR, ERICO Constantino da Silva, Mihai Ionuț BUTEAN.

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Cosmin Florin ACHIM, Florin Dorin ACSINTE, Dragoș BALAURU, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC, Mihai Cristian POPESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE si rezervele: Florin Lucian CERNAT, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC, Costin LAZĂR, Vlad Alexandru OLTEANU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Anatole Bertrand ABANG (atacant). In minutul 02 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Doru POPADIUC (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș central). In minutul 37 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Dragoș BALAURU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Costin LAZĂR
In minutul 67, Astra Giurgiu - FC Voluntari, scor 2 - 3, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Serge NYUIADZI si intra Anthony LE TALLEC
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Ionuț BUTEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 1 08’ Doru POPADIUC
09’ Cosmin ACHIM
1 - 2 14’ Alexandru TUDORIE
Florin BEJAN 30’
Claudiu BELU-IORDACHE 32’
2 - 2 Alexandru IONIȚĂ II 37’
44’ Dragoș BALAURU
64’ Alexandru RĂUŢĂ
Costin LAZĂR
2 - 3 67’ penalty Laurențiu MARINESCU
Alexandru DANDEA 67’
Silviu BALAURE
MARQUINHOS
68’
Claudiu BELU-IORDACHE
Mihai BUTEAN
68’
73’ Petre IVANOVICI
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Serge NYUIADZI
Anthony LE TALLEC
74’
79’ Laurențiu MARINESCU