Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 1000

Meciul din data 27.10.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

FC Politehnica Iași: Narcis Iulian BĂDIC, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ivan KELAVA, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC, Pedro Amando Rafael MENDES si rezervele: Marius CHELARU, Salim CISSÉ, Luwagga William KIZITO, Vlad Andrei DANALE, Andrei CRISTEA.

Concordia Chiajna: Octavian Ronaldo DEACONU, Tha'er Fayed BAWAB, Dan Mihai BUCȘĂ, Cristian Ionuț BUD, Alessandro CAPARCO, Nicușor FOTA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Andrei Ovidiu MARC, Andrei Alexandru PATACHE, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Claudiu Vasile BUMBA, Marian CRISTESCU, Stjepan BABIĆ, Alin DOBROSAVLEVICI, Vasile GHEORGHE, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Pedro Amando Rafael MENDES (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Octavian Ronaldo DEACONU si intra Manassé Ruben ENZA-YAMISSI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN (mijlocaș stânga). In minutul 72 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Ionuț BUD
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dan Mihai BUCȘĂ si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Andrei CRISTEA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Ovidiu MARC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Joálisson SANTOS Oliveira si intra Vitalijs JAGODINSKIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Andrei SIN 08’
38’ Andrei PATACHE
1 - 0 Pedro MENDES 49’
Ovidiu MIHALACHE 56’
65’ Ronaldo DEACONU
Manassé YAMISSI
2 - 0 PLATINI 67’
2 - 1 72’ Paul BATIN
77’ Răzvan GRĂDINARU