ACS Poli Timișoara - Astra Giurgiu - 28.10.2017 English version
Data disputării 28.10.2017 - 20:45
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 300

Meciul din data 28.10.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

ACS Poli Timișoara: Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Valentin Iulian CREȚU, Cristian BOCŞAN, Camaldine ABRAW, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Josip ŠOLJIĆ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Sebastian MAILAT si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Miguel BIANCONI, Cătălin Petre DOMAN, Ivan ĆURJURIĆ, Mădălin George SMARANDA, Denis Grațian HARUŢ.

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, Romario Răzvan MOISE, Serge NYUIADZI, Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Anatole Bertrand ABANG si rezervele: David Beniamin LAZAR, Anthony LE TALLEC, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Risto RADUNOVIĆ, Alexandru Adrian DANDEA, Valentin GHEORGHE.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Serge NYUIADZI
In minutul 33, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 33 in 10 jucatori.
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Ivan ĆURJURIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 37 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 59 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Serge NYUIADZI si intra Valentin GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Sebastian MAILAT (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Risto RADUNOVIĆ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Piotr POLCZAK
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

ABANG
24’ Anatole ABANG
Valentin CREȚU 26’
28’ Serge NYUIADZI
33’ Anatole ABANG
Marius CROITORU
Ivan ĆURJURIĆ
34’
1 - 0 Alexandru MUNTEANU 37’
38’ Plamen ILIEV
Valentin CREȚU
Alexandru CIUCUR
46’
56’ Alexandru IONIȚĂ II
MARQUINHOS
1 - 1 59’ Silviu BALAURE
70’ Serge NYUIADZI
Valentin V. GHEORGHE
2 - 1 Sebastian MAILAT 71’
Alexandru MUNTEANU
Cătălin DOMAN
72’
Cristian MELINTE 77’
78’ Silviu BALAURE
Risto RADUNOVIĆ
Josip ŠOLJIĆ 87’
90+4’ Piotr POLCZAK
90+4’ Alexandru STAN