Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 900

Meciul din data 19.11.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Concordia Chiajna: Andrei Ovidiu MARC, Nicușor FOTA, Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Claudiu Vasile BUMBA, Dan Mihai BUCȘĂ, Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Andrei Alexandru PATACHE si rezervele: Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Octavian Ronaldo DEACONU, Alessandro CAPARCO, Cristian Ionuț BUD, Tha'er Fayed BAWAB, Marius George PENA.

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, Florin BEJAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Valentin GHEORGHE, David Beniamin LAZAR, Anthony LE TALLEC, Filip MRZLJAK, Serge NYUIADZI, Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Anatole Bertrand ABANG, Silviu BALAURE, Ionuț BOȘNEAG, Alexandru Adrian DANDEA, ERICO Constantino da Silva, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
In minutul 15, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Piotr POLCZAK
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Serge NYUIADZI (mijlocaș dreapta). In minutul 43 al partidei dintre Concordia Chiajna si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Manassé Ruben ENZA-YAMISSI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Piotr POLCZAK si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 54, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Serge NYUIADZI si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 58, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 58 in 10 jucatori.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Vasile BUMBA si intra Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 70, schimbare, iese atacant Anthony LE TALLEC si intra Anatole Bertrand ABANG
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anthony LE TALLEC
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian CRISTESCU si intra Marius George PENA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Stjepan BABIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Nicușor FOTA 07’
11’ Takayuki SETO
1 - 0 penalty Paul BATIN 15’
18’ Piotr POLCZAK
31’ Alexandru IONIȚĂ II
40’ Alexandru STAN
1 - 1 43’ Serge NYUIADZI
Andrei PATACHE
Manassé YAMISSI
46’
46’ Piotr POLCZAK
Alexandru DANDEA
1 - 2 54’ penalty Alexandru IONIȚĂ II
56’ Serge NYUIADZI
Romario MOISE
Nicușor FOTA 58’
Claudiu BUMBA
Bogdan BUCURICĂ
69’
70’ Anthony LE TALLEC
Anatole ABANG
Marian CRISTESCU
Marius PENA
76’
83’ Valentin V. GHEORGHE