Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 1000

Meciul din data 17.11.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

ACS Poli Timișoara: Camaldine ABRAW, Josip ŠOLJIĆ, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Vasile Marius CURILEAC, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Gabriel CÂNU si rezervele: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Lucian Cosmin OPREA, Denis Grațian HARUŢ, Cătălin Petre DOMAN, Octavian DRĂGHICI, Marius Marian CROITORU.

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Daniel Iliuță POPA, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Răzvan Constantin OAIDĂ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru TÂRNOVAN.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cosmin Marian BÂRNOI (mijlocaș central). In minutul 23 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Camaldine ABRAW
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 61, schimbare, iese atacant Camaldine ABRAW si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Cristian Costel MELINTE si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Marian BÂRNOI si intra Denis Grațian HARUŢ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ