0 - 2

Dinamo Bucharest - CFR 1907 Cluj - 19.11.2017 English version
Data disputării 19.11.2017 - 20:45
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 2171

Meciul din data 19.11.2017 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2171 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dinamo București: Jérémy Loteteka BOKILA, Paul Viorel ANTON, Ionuț NEDELCEARU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Maximiliano Fernando OLIVA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Laurențiu Nicolae CORBU, Filipe Guterres NASCIMENTO, Giorgos KATSIKAS si rezervele: Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Adam NEMEC, Luka MARIĆ, Aleksandru Robert LONGHER, Sergiu Cătălin HANCA, Alin DUDEA.

CFR 1907 Cluj: Kévin BOLI, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Florin Cristi VASILE, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Dan Nicolae NISTOR, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Sebastian MAILAT, Andrei Iosif MUREŞAN, Bryan NOUVIER, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Ibrahima BALDÉ.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Adam NEMEC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 49 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Nicolae CORBU si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 55, Dinamo București - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 69, schimbare, iese atacant Jérémy Loteteka BOKILA si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 84, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Ibrahima BALDÉ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Cristi VASILE si intra Bryan NOUVIER

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Adam NEMEC
46’
46’ Dan NISTOR
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
0 - 1 49’ Billel OMRANI
Laurențiu CORBU
Sergiu HANCA
53’
0 - 2 55’ penalty Emmanuel CULIO
Jérémy BOKILA
Ionuț ȘERBAN
69’
82’ Billel OMRANI
84’ Billel OMRANI
Ibrahima BALDE
90’ Florin Cristi VASILE