Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1200

Meciul din data 27.11.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București).

CFR 1907 Cluj: Giedrius ARLAUSKIS, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Florin Cristi VASILE, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Kévin BOLI si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Urko Mateos VERA, Ionuț Andrei PETELEU, Andrei Iosif MUREŞAN, Thierry MOUTINHO, Sebastian MAILAT, Dan Nicolae NISTOR.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Constantin Cristian DIMA, Florin DUMBRAVĂ, István Sándor FÜLÖP, Claudiu Constantin HEREA, Victoraș ASTAFEI, Roland NICZULY, Stefan NIKOLIĆ, Patrick Mihai PETRE, Milovan PETROVIKJ, Ionuț URSU, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Dragoş HUIBAN, Răzvan Tudor DAMIAN, FEJÉR Bela Csongor, Attila László HADNAGY, Szilard MITRA, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Zsombor VERESS.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Marian MANEA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 36 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Florin Cristi VASILE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Victoraș ASTAFEI si intra Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Andrei Iosif MUREŞAN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Andrei Iosif MUREŞAN (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Milovan PETROVIKJ
In minutul 80, schimbare, iese atacant Stefan NIKOLIĆ si intra Attila László HADNAGY
In minutul 80, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Urko Mateos VERA
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Patrick Mihai PETRE si intra Dragoş HUIBAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sebastian MAILAT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 0 Billel OMRANI 36’
37’ István FÜLÖP
Florin Cristi VASILE 51’
65’ Victoraș ASTAFEI
Issa THIAW
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Sebastian MAILAT
66’
Ovidiu HOBAN
Andrei MUREȘAN
71’
2 - 0 Andrei MUREȘAN 77’
79’ Milovan PETROVIKJ