FC Botoșani - CS Universitatea Craiova - 24.11.2017 English version
Data disputării 24.11.2017 - 20:45
Localitatea Botoșani
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 24.11.2017 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Botoșani: Laurențiu Cosmin BUȘ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alexandru TÂRNOVAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Florin Constantin PLĂMADĂ, Răzvan Constantin OAIDĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Alberto COBREA si rezervele: Eduard PAP, Marian TÂRȘĂ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Daniel Iliuță POPA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ.

CS Universitatea Craiova: Ivan MARTIĆ, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Niko DATKOVIC, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru MATEIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Vladimir Ionuţ SCRECIU si rezervele: Andrei BURLACU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Miodrag MITROVIĆ, Răzvan Ștefan POPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Hrvoje SPAHIJA, Hristo Evtimov ZLATINSKI.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 52, schimbare, iese atacant Alexandru TÂRNOVAN si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Andrei BURLACU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Daniel Iliuță POPA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 90, schimbare, iese fundaș central Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Răzvan TINCU 03’
19’ Vagenin GUSTAVO
Mihai ROMAN 41’
1 - 0 George MIRON 45+1’
Alexandru TÂRNOVAN
Daniel POPA
52’
62’ Nicuşor BANCU
Mihăiță ROMAN II
74’ Vagenin GUSTAVO
Andrei BURLACU
79’ Vladimir SCRECIU
Hristo ZLATINSKI
Mihai ROMAN
Andrei DUMITRAȘ
81’
Daniel POPA 88’
Bogdan UNGURUȘAN 89’
Florin PLĂMADĂ
Jonathan RODRÍGUEZ
90’
90’ Hristo ZLATINSKI