Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 4500

Meciul din data 26.11.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Astra Giurgiu: Anatole Bertrand ABANG, Florin BEJAN, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Filip MRZLJAK, David Beniamin LAZAR, ERICO Constantino da Silva, Alexandru Adrian DANDEA, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Alexandru IONIŢĂ II si rezervele: Risto RADUNOVIĆ, Serge NYUIADZI, Romario Răzvan MOISE, Valentin GHEORGHE, Bogdan Remus CHIPIRLIU, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuț BOȘNEAG.

Fotbal Club FCSB: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Constantin Valentin BUDESCU, Gabriel Nicolae ENACHE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț Justinian LARIE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Florinel Teodor COMAN, William Douglas DE AMORIM, Vlad Alexandru ACHIM, Marian PLEAȘCĂ, Ovidiu Marian POPESCU, Andrei Daniel VLAD, Daniel BENZAR.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 59, schimbare, iese extremă stânga Silviu BALAURE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 64, Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
In minutul 75, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Daniel BENZAR
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Risto RADUNOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Anatole Bertrand ABANG (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Filip MRZLJAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 90+5, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 90+5 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.