Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 300

Meciul din data 02.12.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si FC Botoșani se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Concordia Chiajna: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Claudiu Vasile BUMBA, Dan Mihai BUCȘĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Alexandru Cristian ALBU, Octavian Ronaldo DEACONU, Marian CRISTESCU, Andrei Ovidiu MARC, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marius George PENA si rezervele: Stjepan BABIĆ, Alessandro CAPARCO, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Ionuț BUD, Alin DOBROSAVLEVICI, Vasile GHEORGHE.

FC Botoșani: Nicolae Constantin MUȘAT, Daniel Iliuță POPA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Alberto COBREA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Marian TÂRȘĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Esteban CIACCHERI, Răzvan Constantin OAIDĂ.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Tha'er Fayed BAWAB (mijlocaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Botoșani, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 73, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tha'er Fayed BAWAB si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Octavian Ronaldo DEACONU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Cristian Ionuț BUD (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Vasile GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

1 - 0 Tha'er BAWAB 39’
46’ Daniel POPA
Esteban CIACCHERI
2 - 0 Marian CRISTESCU 49’
64’ Tiberiu SEREDIUC
Jonathan RODRÍGUEZ
Dan BUCȘĂ 66’
73’ Sebastian CHITOȘCĂ