Arbitru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 700

Meciul din data 17.12.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Juventus București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Stelian Slabu (Brașov).

FC Politehnica Iași: Kamer QAKA, Aleksei KOȘELEV, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Salim CISSÉ, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius CHELARU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Luwagga William KIZITO, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andu Marian MOISI, Pedro Amando Rafael MENDES, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA.

Juventus București: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Florin Bogdan ŞTEFAN, Alexandru Florian ZAHARIA, Valentin Costin DIMA, Marian Daniel STOENAC, Relu Marian STOIAN, Ciprian Cătălin PETRE, Ionuț NEAG, Ovidiu MORARIU, George CĂLINȚARU, Florin CAZAN si rezervele: Robert ȚICĂMUCĂ, Ivan SESAR, Robert NEACȘU, Nika DZALAMIDZE, Virgil Andrei DRĂGHIA, Iulian CARABELA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș dreapta). In minutul 11 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Juventus București, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de George CĂLINȚARU (mijlocaș defensiv). In minutul 26 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Juventus București, Juventus București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei Dumitru SIN (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Juventus București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin CAZAN si intra Robert ȚICĂMUCĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Salim CISSÉ (atacant). In minutul 50 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Juventus București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Daniel STOENAC si intra Iulian CARABELA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Salim CISSÉ si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra Robert NEACȘU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 89, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Cosmin FRĂSINESCU 36’
46’ Florin CAZAN
Robert ȚICĂMUCĂ
3 - 1 Salim CISSE 50’
57’ Marian Daniel STOENAC
Iulian CARABELA
Salim CISSE
Cătălin ȘTEFĂNESCU
76’
79’ Alexandru Florian ZAHARIA