Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 15.12.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București).

Astra Giurgiu: Silviu BALAURE, Anatole Bertrand ABANG, Claudiu BELU-IORDACHE, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, Florin BEJAN si rezervele: Serge NYUIADZI, Romario Răzvan MOISE, Anthony LE TALLEC, Valentin GHEORGHE, Bogdan Remus CHIPIRLIU, Mihai Ionuț BUTEAN, David Beniamin LAZAR.

FC Botoșani: Nicolae Constantin MUȘAT, Laurențiu Cosmin BUȘ, Esteban CIACCHERI, Alberto COBREA, George Andrei MIRON, Andrei Andonie BURCĂ, Răzvan Constantin OAIDĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Marian TÂRȘĂ.

In minutul 09, Astra Giurgiu - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
In minutul 30, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 60 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Silviu BALAURE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 63, Astra Giurgiu - FC Botoșani, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Esteban CIACCHERI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Anthony LE TALLEC
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Valentin GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Claudiu BELU-IORDACHE (fundaș dreapta). In minutul 85 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Anatole ABANG 30’
39’ Jonathan RODRÍGUEZ
51’ Laurențiu BUȘ
Sebastian CHITOȘCĂ
53’ Mihai BORDEIANU
Olimpiu MORUȚAN
Silviu BALAURE
Mihai BUTEAN
59’
1 - 1 63’ penalty Mihai ROMAN
71’ Răzvan OAIDĂ
Tiberiu SEREDIUC
71’ Esteban CIACCHERI
Filip MRZLJAK
Anthony LE TALLEC
72’
Alexandru IONIȚĂ II
Valentin V. GHEORGHE
82’
2 - 1 Claudiu BELU-IORDACHE 85’
Alexandru DANDEA 86’
86’ Sebastian CHITOȘCĂ