Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 200

Meciul din data 16.12.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

Concordia Chiajna: Alexandru Cristian ALBU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Claudiu Vasile BUMBA, Dan Mihai BUCȘĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Marian CRISTESCU, Marius George PENA, Andrei Ovidiu MARC, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Octavian Ronaldo DEACONU si rezervele: Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Ionuț BUD, Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Vasile GHEORGHE, Alessandro CAPARCO, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI.

Gaz metan Mediaș: Ionuț NEAGU II, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Roberto ROMEO, Cristian Bogdan SÂRGHI, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Bojan GOLUBOVIĆ, Iulian Lucian CRISTEA, Nasser CHAMED, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru BUZIUC si rezervele: Laurențiu Ionuț MANOLE, Darius Dumitru OLARU, Filip ŽDERIĆ, Alexandru Doru GREAB, Cristian DANCI, Alexandru Paul CURTEAN.

In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Alexandru Paul CURTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (mijlocaș dreapta). In minutul 61 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Octavian Ronaldo DEACONU si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BUZIUC si intra Cristian DANCI
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Costin TÂRCOVEANU si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU. Concordia Chiajna va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Paul BATIN
39’
Marian CRISTESCU 40’
1 - 0 Marian CRISTESCU 49’
60’ Bojan GOLUBOVIĆ
Alexandru CURTEAN
1 - 1 61’ Nasser CHAMED
Ronaldo DEACONU
Stjepan BABIĆ
68’
Nicușor FOTA 74’
Marius PENA
Cristian BUD
76’
83’ Alexandru BUZIUC
Cristian DANCI
83’ Andrei Costin TÂRCOVEANU