2 - 2

Dinamo Bucharest - CS Universitatea Craiova - 04.02.2018 English version
Data disputării 04.02.2018 - 20:45
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 7292

Meciul din data 04.02.2018 dintre echipele Dinamo București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 7292 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dinamo București: Adam NEMEC, Mihai Cristian POPESCU, Ivan PEŠIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Constantin NICA, Ionuț NEDELCEARU, Aitor MONROY Rueda, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Vlad Alexandru OLTEANU, Robert Marian MOLDOVEANU, Alin DUDEA, Laurențiu Nicolae CORBU.

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Ivan MARTIĆ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Cristian BĂRBUȚ, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: Ovidiu Alexandru BIC, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Ștefan POPA, Miodrag MITROVIĆ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU.

In minutul 22, Dinamo București - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Aitor MONROY Rueda
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (extremă stânga). In minutul 55 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aitor MONROY Rueda si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Cristian BĂRBUȚ si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Ivan PEŠIĆ si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Ovidiu Alexandru BIC
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese fundaș central Marius Ionuț BRICEAG si intra Andrei BURLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 1 Adam NEMEC 45+1’
51’ Cristian BĂRBUȚ
1 - 2 55’ Cristian BĂRBUȚ
Ionuț NEDELCEARU 57’
Aitor MONROY
Daniel POPA
59’
61’ Nicuşor BANCU
Sergiu HANCA
Vlad OLTEANU
64’
73’ Cristian BĂRBUȚ
Răzvan POPA
Ivan PEŠIĆ
Robert MOLDOVEANU
74’
83’ Hristo ZLATINSKI