2 - 2

Dinamo Bucharest - Fotbal Club FCSB - 18.02.2018 English version
Data disputării 18.02.2018 - 20:45
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 32.377

Meciul din data 18.02.2018 dintre echipele Dinamo București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 32.377 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Orbuleț (București).

Dinamo București: Gabriel Andrei TORJE, Diogo Ferreira SALOMÃO, José Antonio ROMERA Navarro, Mihai Cristian POPESCU, Ivan PEŠIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Adam NEMEC, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Vlad Alexandru OLTEANU si rezervele: Alin DUDEA, Daniel Iliuță POPA, Antun PALIĆ, Aitor MONROY Rueda, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Valerică Marius GĂMAN, Marko MOMČILOVIĆ, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Cristian TĂNASE, Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD si rezervele: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Lucian Ionuț FILIP, Dennis MAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Constantin Valentin BUDESCU.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ivan PEŠIĆ (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Dennis MAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cristian TĂNASE si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gabriel Andrei TORJE (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Ivan PEŠIĆ si intra Antun PALIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Andrei TORJE si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Marko MOMČILOVIĆ si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dan Nicolae NISTOR si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș dreapta). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 0 Ivan PEŠIĆ 20’
37’ TĂNASE Cristian
Adam NEMEC 45’
46’ Ovidiu POPESCU
Dennis MAN
46’ TĂNASE Cristian
Constantin BUDESCU
48’ Bogdan PLANIĆ
Diogo Ferreira SALOMÃO 55’
2 - 0 Gabriel TORJE 57’
Ivan PEŠIĆ
Antun PALIĆ
68’
Gabriel TORJE
Sergiu HANCA
72’
73’ Marko MOMČILOVIĆ