Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Marcel Vasile (București)

Meciul din data 27.02.2018 dintre echipele Concordia Chiajna si FC Voluntari se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârleanu (București).

Concordia Chiajna: Andrei PREPELIȚĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Andrei Ovidiu MARC, Octavian Ronaldo DEACONU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marian CRISTESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alessandro CAPARCO, Claudiu Vasile BUMBA, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Florin Alexandru CIOABLĂ, Armantas VITKAUSKAS, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Cristian Ionuț BUD, Tha'er Fayed BAWAB, Stjepan BABIĆ.

FC Voluntari: Cosmin Florin ACHIM, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Marian PLEAȘCĂ, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Daniel BENZAR, Dragoș BALAURU, Răzvan HORJ si rezervele: Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Adrian Ionuț VOICU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mircea Valentin LEASĂ, Lucian Cristian CAZAN, Ionuț BALAUR.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 41, Concordia Chiajna - FC Voluntari, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Cosmin Florin ACHIM
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Răzvan HORJ. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Mihai DEAC
In minutul 68, Concordia Chiajna - FC Voluntari, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU (mijlocaș dreapta). In minutul 69 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Petre Daniel IVANOVICI si intra Lucian Cristian CAZAN
In minutul 77, schimbare, iese atacant Claudiu Vasile BUMBA si intra Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cosmin Florin ACHIM (fundaș central). In minutul 80 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Adrian Ionuț VOICU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Lucian Cristian CAZAN
In minutul 86, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei PREPELIȚĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Tha'er Fayed BAWAB

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.

1 - 0 41’ autogol Cosmin ACHIM
50’ Alexandru RĂUŢĂ
58’ Alexandru RĂUŢĂ
Laurențiu MARINESCU
65’ Răzvan HORJ
67’ Gabriel Mihai DEAC
2 - 0 penalty Paul BATIN 68’
3 - 0 Răzvan GRĂDINARU 69’