Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Marin Petrache
Spectatori 8000

Meciul din data 13.08.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova).

FC Politehnica Iași: Ionuț Adrian CIOINAC, Pedro Amando Rafael MENDES, Ivan KELAVA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Marius CHELARU, Narcis Iulian BĂDIC, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Andu Marian MOISI, Aleksei KOȘELEV, Luwagga William KIZITO, Joálisson SANTOS Oliveira, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Danu SPĂTARU.

Dinamo București: Ionuț NEDELCEARU, Jaime Manuel PENEDO Cano, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, May Sphiwe MAHLANGU, Luka MARIĆ, Adam NEMEC, Paul Viorel ANTON, Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Ionuț Daniel ȘERBAN, Claudiu Vasile BUMBA, Alin DUDEA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Tha'er Fayed BAWAB.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 11 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Luka MARIĆ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Juan Ángel ALBÍN Leites
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Dumitru SIN si intra Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 74, jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 74 in 10 jucatori.
In minutul 77, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luwagga William KIZITO (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 85, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 85 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Joálisson SANTOS Oliveira (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

0 - 1 11’ Adam NEMEC
15’ Ionuț NEDELCEARU
17’ Paul ANTON
17’ Luka MARIĆ
20’ Juan ALBÍN
PLATINI 30’
TIAGO ALMEIDA 42’
Pedro MENDES
Luwagga KIZITO
54’
Andrei SIN
JÔ SANTOS
54’
Kamer QAKA 60’
Ionuț CIOINAC 60’
63’ Diogo Ferreira SALOMÃO
Claudiu BUMBA
65’ José ROMERA
67’ Juan ALBÍN
Valentin COSTACHE
73’ Claudiu BUMBA
74’ Ionuț NEDELCEARU