Data disputării 14.08.2017 - 21:00
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Șulea
Spectatori 4500

Meciul din data 14.08.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU, Patrick Mihai PETRE, Cristian Daniel OROŞ, Szilard MITRA, Dragoş HUIBAN, Attila László HADNAGY, Constantin GRECU, István Sándor FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Claudiu Constantin HEREA, Linas PILIBAITIS, Marius PAPSYS, Roland NICZULY, Răzvan Tudor DAMIAN, Victoraș ASTAFEI.

CFR 1907 Cluj: Dan Nicolae NISTOR, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Andrei Iosif MUREŞAN, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Urko Mateos VERA, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ si rezervele: Jérémy Loteteka BOKILA, Tomislav DUKA, Yasin HAMED, Srdjan LUCHIN, Thierry MOUTINHO, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS.

In minutul 16, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 27 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş HUIBAN si intra Marius PAPSYS
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ovidiu Ștefan HOBAN (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Szilard MITRA si intra Claudiu Constantin HEREA
In minutul 78, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius Mihai BURLACU
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Billel OMRANI si intra Thierry MOUTINHO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

VERA
16’ Bryan NOUVIER
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
0 - 1 27’ PAULO VINÍCIUS
Dragoş HUIBAN
Marius PAPSYS
46’
0 - 2 62’ Ovidiu HOBAN
István FÜLÖP
Victoraș ASTAFEI
63’
Issa THIAW 64’
Szilard MITRA
Claudiu HEREA
72’
78’ Urko Mateos VERA