Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 4000

Meciul din data 03.04.2018 dintre echipele FC Botoșani si Dinamo București se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Vlad Bârleanu (București).

FC Botoșani: Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ, Vlad Alexandru ACHIM, Bojan GOLUBOVIĆ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Florin Constantin PLĂMADĂ, Răzvan Constantin OAIDĂ, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Lóránd Levente FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Mircea Ionuț AXENTE, Florin Dorin ACSINTE, Eduard PAP, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

Dinamo București: Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ivan PEŠIĆ, Diogo Ferreira SALOMÃO, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aitor MONROY Rueda, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, José Antonio ROMERA Navarro, Robert Marian MOLDOVEANU.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 51, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 39 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 67, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 74, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Aitor MONROY Rueda
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si intra Florin Dorin ACSINTE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Ivan PEŠIĆ si intra Ricardo Florin GRIGORE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Vlad ACHIM 29’
32’ Vlad OLTEANU
36’ May Sphiwe MAHLANGU
51’ Diogo Ferreira SALOMÃO
Răzvan OAIDĂ
Olimpiu MORUȚAN
67’
67’ Adam NEMEC
Robert MOLDOVEANU
Bojan GOLUBOVIĆ
Mircea AXENTE
74’
75’ Sergiu HANCA
Aitor MONROY
Mircea AXENTE 77’
Bogdan UNGURUȘAN
Florin ACSINTE
79’
81’ Jaime PENEDO
0 - 1 82’ Robert MOLDOVEANU
89’ Giorgos KATSIKAS