Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 06.04.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Politehnica Iași: Joálisson SANTOS Oliveira, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ivan KELAVA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Gabriel BOSOI, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA si rezervele: Pedro Amando Rafael MENDES, Aleksei KOȘELEV, Luwagga William KIZITO, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Marius CHELARU, Alexandru Florian ZAHARIA, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

Viitorul Constanța: Alexandru MĂŢAN, Mihai VODUŢ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Bradley DE NOOIJER, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru CICÂLDĂU si rezervele: Mailson Duarte Lopes, Robert George HODOROGEA, Cristian GAVRA, Denis DRĂGUȘ, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Mihai VODUŢ (atacant). In minutul 59 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 64, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Mădălin Licuţă MIHĂESCU si intra Marius CHELARU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN
In minutul 79, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Carlo CASAP
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (extremă dreapta). In minutul 86 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru CICÂLDĂU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Cătălin ȘTEFĂNESCU
64’
64’ Mihai VODUŢ
Denis DRĂGUȘ
Mădălin MIHĂESCU
Marius CHELARU
64’
69’ Ianis HAGI
69’ Ionuț VÂNĂ
Andrei CIOBANU
79’ Alexandru MĂŢAN
Andrei CRISTEA
Luwagga KIZITO
79’
80’ Alexandru MĂŢAN
Carlo CASAP
0 - 2 86’ Ianis HAGI
87’ Alexandru CICÂLDĂU