Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 04.05.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Alexandru MĂŢAN, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian GAVRA, Cristian George GANEA, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru CICÂLDĂU, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Denis DRĂGUȘ, Daniel LÓPEZ Albés, Robert George HODOROGEA, Doru Adrian DUMITRESCU, Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI.

Astra Giurgiu: Plamen Ivanov ILIEV, Anatole Bertrand ABANG, Florin BEJAN, Mihai Ionuț BUTEAN, Alexandru Adrian DANDEA, ERICO Constantino da Silva, Florentin MATEI, Piotr POLCZAK, Risto RADUNOVIĆ, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Silviu BALAURE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Valentin GHEORGHE, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Urko Mateos VERA.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Anatole Bertrand ABANG (atacant). In minutul 03 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Ionuț BUTEAN si intra Silviu BALAURE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Cristian GAVRA si intra Mailson Duarte Lopes
In minutul 64, schimbare, iese fundaș central Virgil Eugen GHIȚĂ si intra Robert George HODOROGEA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 89, schimbare, iese extremă stânga Florentin MATEI si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Anatole Bertrand ABANG si intra Urko Mateos VERA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN

0 - 1 03’ Anatole ABANG
28’ Mihai BUTEAN
34’ Mihai BUTEAN
Silviu BALAURE
Andrei CIOBANU
Denis DRĂGUȘ
46’
Cristian GAVRA
Mailson LIMA
46’
Virgil GHIȚĂ
Robert HODOROGEA
64’
1 - 1 Denis DRĂGUȘ 76’
Sebastian MLADEN 82’
84’ Florin BEJAN
86’ Alexandru DANDEA
89’ Florentin MATEI
Laurențiu BUȘ
90+1’ Anatole ABANG
Urko Mateos VERA
90+4’ Plamen ILIEV
90+4’ Alexandru STAN