Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Florin Păunescu (Rm Vîlcea)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 300

Meciul din data 07.04.2018 dintre echipele Dinamo București si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Florin Păunescu (Rm Vîlcea).

Dinamo București: Ivan PEŠIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, Adam NEMEC, Aitor MONROY Rueda, Luka MARIĆ, Giorgos KATSIKAS, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Daniel Iliuță POPA, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Ricardo Florin GRIGORE, Alin DUDEA, Mihai Cristian POPESCU, Gabriel Andrei TORJE.

Concordia Chiajna: Armantas VITKAUSKAS, Andrei PREPELIȚĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Dan Lucian PANAIT, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei Ovidiu MARC, Claudiu Vasile BUMBA, Alexandru Cristian ALBU, Paul Ștefan BATIN, Cristian Ionuț BUD, Dan Mihai BUCȘĂ si rezervele: Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Marius George PENA, NIVALDO Alves Freitas Santos, Alessandro CAPARCO, Stjepan BABIĆ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Tha'er Fayed BAWAB.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (extremă dreapta). In minutul 08 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Aitor MONROY Rueda
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de May Sphiwe MAHLANGU (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 49, schimbare, iese fundaș dreapta Laurențiu Nicolae CORBU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Ionuț BUD
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Octavian Ronaldo DEACONU si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Aitor MONROY Rueda si intra Alin DUDEA
In minutul 62, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Marius George PENA
In minutul 70, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Gabriel Andrei TORJE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Ștefan BATIN si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Ovidiu MARC
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.