Data disputării 29.04.2018 - 17:30
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 500

Meciul din data 29.04.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Botoșani se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Gaz metan Mediaș: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias, Sorin Marian BUȘU, Sokratis FYTANIDIS, Mario Junior RONDÓN Fernández, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Alexandru Doru GREAB, Diogo ROSADO, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Cristian Bogdan SÂRGHI, Roberto ROMEO, Sergiu Cristian POPOVICI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Răzvan Constantin OAIDĂ, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alberto COBREA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ, Mircea Ionuț AXENTE, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Bojan GOLUBOVIĆ, Nicolae Constantin MUȘAT, Eduard PAP, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Naif Ahmad HAZAZI, Lóránd Levente FÜLÖP.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN (fundaș central). In minutul 66 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv David CAIADO Dias si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Naif Ahmad HAZAZI
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Naif Ahmad HAZAZI
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ELY Ernesto Lopes FERNANDES

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

AXENTE
09’ Răzvan TINCU
Nasser CHAMED 18’
1 - 0 Mario RONDÓN 30’
46’ Sebastian CHITOȘCĂ