Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 500

Meciul din data 20.05.2018 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București).

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cosmin Florin ACHIM, Mihai Adrian MINCĂ, Costin LAZĂR, Răzvan HORJ, Florin Lucian CERNAT, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Daniel BENZAR, Ionuț BALAUR, Adrian Ionuț VOICU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si rezervele: Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Vlad Alexandru ACHIM, Andrei Andonie BURCĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Bojan GOLUBOVIĆ, Nicolae Constantin MUȘAT, Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Mircea Ionuț AXENTE, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Alberto COBREA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ.

In minutul 19, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Lucian CERNAT. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 71 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (extremă stânga). In minutul 26 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Daniel BENZAR (mijlocaș stânga). In minutul 35 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Cosmin Florin ACHIM si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 67, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț VOICU si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Petre Daniel IVANOVICI

Costin LAZĂR 38’
45’ Bojan GOLUBOVIĆ
46’ Bojan GOLUBOVIĆ
Mircea AXENTE
Cosmin ACHIM
Daniel NOVAC
63’
Adrian Ionuț VOICU
Petre IVANOVICI
67’
68’ Tiberiu SEREDIUC