Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1000

Meciul din data 19.05.2018 dintre echipele Concordia Chiajna si Dinamo București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Concordia Chiajna: Alexandru Cristian ALBU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Andrei PREPELIȚĂ, Marius George PENA, NIVALDO Alves Freitas Santos, Andrei Ovidiu MARC, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Marian CRISTESCU, Alessandro CAPARCO, Dan Mihai BUCȘĂ si rezervele: Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Armantas VITKAUSKAS, Andrei Alexandru PATACHE, Octavian Ronaldo DEACONU, Dan Lucian PANAIT.

Dinamo București: Vlad Alexandru OLTEANU, Robert Marian MOLDOVEANU, Dan Nicolae NISTOR, Giorgos KATSIKAS, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ivan PEŠIĆ, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, May Sphiwe MAHLANGU, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Luka MARIĆ, Aitor MONROY Rueda, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Daniel Iliuță POPA, José Antonio ROMERA Navarro, Ionuț Daniel ȘERBAN, Alin DUDEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Antun PALIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, Concordia Chiajna - Dinamo București, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ivan PEŠIĆ (extremă dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 45 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 0 - 4.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra Alin DUDEA
In minutul 71, schimbare, iese atacant Robert Marian MOLDOVEANU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Ivan PEŠIĆ si intra Ionuț Daniel ȘERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Ronaldo DEACONU
62’
Andrei PREPELIȚĂ
Stjepan BABIĆ
66’
69’ Dan NISTOR
Alin DUDEA
71’ Robert MOLDOVEANU