Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 28.05.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Dinamo București se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Ovidiu Artene (Vaslui).

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Răzvan Dincă RAȚ, Alexandru MUNTEANU, Octavian DRĂGHICI, Cristian Costel MELINTE, Gabriel CÂNU, Cosmin Marian BÂRNOI, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Viorel ARTEAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Vasile Marius CURILEAC, Mihaiță Alexandru ROMAN, Lucian Cosmin OPREA, Andrei Ștefan ENESCU, Miguel BIANCONI, Sebastian VELCOTĂ, Adrian ZALUSCHI.

Dinamo București: Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, May Sphiwe MAHLANGU, Laurențiu Nicolae CORBU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Ivan PEŠIĆ, Constantin NICA, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aitor MONROY Rueda, Alin DUDEA, Luka MARIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (atacant). In minutul 24 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 58 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Lucian Cosmin OPREA
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Alin DUDEA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ivan PEŠIĆ (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Sebastian VELCOTĂ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta May Sphiwe MAHLANGU si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 90 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Mihăiță ROMAN II
62’
Gabriel VAȘVARI
Lucian Cosmin OPREA
62’
63’ Laurențiu CORBU
67’ Sergiu HANCA
Ivan PEŠIĆ
72’ Dan NISTOR
Alin DUDEA
0 - 3 75’ Ivan PEŠIĆ
78’ Giorgos KATSIKAS
Alexandru MUNTEANU
Sebastian VELCOTĂ
84’
84’ May Sphiwe MAHLANGU