Data disputării 21.07.2018 - 18:00
Stadion Transil
Localitatea Tîrgu Mureș
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 400

Meciul din data 21.07.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București.

FC Hermannstadt: Ilja ANTONOV, Ștefan Miluță BLĂNARU, Alexandru Cătălin COMAN, Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Cătălin PÂRVULESCU, Bogdan Gheorghe RUSU, Daniel Vasile TĂTAR si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Jordan N'KOLOLO, Juvhel Hama TSOUMOU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Dániel Bálint PROSSER, Ionuț URSU, Marko SIMONOVSKI, Daisuke Caumanday SATO, Roland NICZULY, Igor JOVANOVIC, István Sándor FÜLÖP, Stephan Leonard DRĂGHICI si rezervele: Attila László HADNAGY, Yasin HAMED, GABRIEL Rodrigues de Moura, FEJÉR Bela Csongor.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ștefan Miluță BLĂNARU (atacant). In minutul 11 al partidei dintre FC Hermannstadt si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ilja ANTONOV
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 53, schimbare, iese extremă dreapta Dániel Bálint PROSSER si intra Yasin HAMED
In minutul 65, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Attila László HADNAGY
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Jordan N'KOLOLO
In minutul 83, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Bogdan Gheorghe RUSU si intra Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Petrișor Ionuț PETRESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

Ilja ANTONOV 19’
53’ István FÜLÖP
GABRIEL
53’ Dániel PROSSER
Yasin HAMED
65’ Marko SIMONOVSKI