Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 700

Meciul din data 23.07.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Gaz metan Mediaș: Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, David CAIADO Dias, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Boubacar FOFANA, Bradley DIALLO, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Paul Costeluș COSTEA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Roberto ROMEO.

Concordia Chiajna: Andrei PREPELIȚĂ, NIVALDO Alves Freitas Santos, Andrei Ovidiu MARC, Gabriel Eugen MATEI, Ghislain GUESSAN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicolás Martín GOROBSOV, Marian CRISTESCU, Nicușor FOTA, Alessandro CAPARCO, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Paul Ștefan BATIN, Mihai Daniel LECA, Octavian Ronaldo DEACONU, Alexandru COSTACHE, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Dan Mihai BUCȘĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (mijlocaș dreapta). In minutul 27 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Ghislain GUESSAN (atacant). In minutul 39 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra Roberto ROMEO
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ghislain GUESSAN
In minutul 62, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta NIVALDO Alves Freitas Santos si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Ghislain GUESSAN si intra Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Carlos Manuel dos Santos FORTES (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Andrei David CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 1 39’ Ghislain GUESSAN
45’ Gabriel MATEI
David CAIADO
Roberto ROMEO
57’
60’ Ghislain GUESSAN
Alexandru BUZIUC
Carlos FORTES
62’
66’ NIVALDO
Petre IVANOVICI
73’ Nicolás GOROBSOV
Dan BUCȘĂ
Valentin CREȚU 80’
Nasser CHAMED
Paul COSTEA
82’
84’ Ghislain GUESSAN