Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 3000

Meciul din data 27.07.2018 dintre echipele FC Botoșani si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Municipal pe stadionul Botoșani. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Daniel Mitruți (Craiova).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Andrei Andonie BURCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Lóránd Levente FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Mihai ROMAN I, Aristidis SOILEDIS si rezervele: Andrei CHINDRIȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Hervin ONGENDA, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Alexandru PIFTOR.

FC Hermannstadt: Daniel Vasile TĂTAR, Bogdan Gheorghe RUSU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Cătălin PÂRVULESCU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Alexandru Adrian DANDEA, Alexandru Paul CURTEAN, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ilja ANTONOV, Ștefan Miluță BLĂNARU, Alexandru Cătălin COMAN si rezervele: Juvhel Hama TSOUMOU, Jordan N'KOLOLO, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Andrei Ioan DUMITRAȘ (fundaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre FC Botoșani si FC Hermannstadt, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Jordan N'KOLOLO
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Lóránd Levente FÜLÖP si intra Hervin ONGENDA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Bogdan Gheorghe RUSU si intra Juvhel Hama TSOUMOU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 77 al partidei dintre FC Botoșani si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Enriko PAPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Andrei DUMITRAȘ 44’
46’ Alexandru CURTEAN
Jordan N'KOLOLO
51’ Alexandru DANDEA
Mihăiță ROMAN II 67’
Lóránd FÜLÖP
Hervin ONGENDA
71’
76’ Bogdan RUSU
Juvhel TSOUMOU
2 - 0 Mihăiță ROMAN II 77’
Mihai ROMAN
Sebastian CHITOȘCĂ
78’
81’ Petrișor PETRESCU