3 - 3

Fotbal Club FCSB - Dinamo Bucharest - 29.07.2018 English version
Data disputării 29.07.2018 - 21:00
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 27835

Meciul din data 29.07.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 27835 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Marko MOMČILOVIĆ, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Daniel VLAD, Kamer QAKA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Antonio JAKOLIŠ, Florinel Teodor COMAN.

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU, Mircea Ionuț AXENTE, Diogo Ferreira SALOMÃO, Sergiu Cristian POPOVICI, May Sphiwe MAHLANGU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cristian POPESCU si rezervele: Tomislav GOMELT, Vlad Ionuț MUŢIU, Robert Marian MOLDOVEANU, Vlad Alexandru OLTEANU, Ivan PEŠIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 10 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 55 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Tomislav GOMELT
In minutul 69, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 72, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Kamer QAKA
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mihai Cristian POPESCU (fundaș central). In minutul 89 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.

Dennis MAN 21’
35’ Sergiu HANCA
1 - 1 45+1’ Mircea AXENTE
45+3’ Mihai Cristian POPESCU