Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 200

Meciul din data 05.08.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Hermannstadt: Petrișor Ionuț PETRESCU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Jordan N'KOLOLO, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexandru Cătălin COMAN, Bruno CHALKIADAKIS, Ilja ANTONOV, Ștefan Miluță BLĂNARU, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA si rezervele: Vives Gabriel COMPANY, Cătălin PÂRVULESCU, Toma NIGA, Andrei Mihai HERGHELIGIU, LUIS Alberto ALÍ Vega, Bogdan Gheorghe RUSU, Juvhel Hama TSOUMOU.

Dunărea Călărași: Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Cătălin George STRATON, Bogdan Daniel ȘANDRU, Georgian HONCIU, Mediop NDIAYE, Gaston Xavier MENDY, Valentin Dumitru MUNTEANU, Alin DOBROSAVLEVICI, Filip GLIGOROV, Stelian Nicolae CUCU, Alin BABEI si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Aitor MONROY Rueda, Cezar Andrei LUNGU, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Lucian BUZAN, Valentin Marius ALEXANDRU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ștefan Miluță BLĂNARU (atacant). In minutul 24 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dunărea Călărași, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin BABEI si intra Lucian BUZAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Bruno CHALKIADAKIS si intra Bogdan Gheorghe RUSU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra LUIS Alberto ALÍ Vega
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Vasile TĂTAR si intra Vives Gabriel COMPANY
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ilja ANTONOV
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Alin DOBROSAVLEVICI (fundaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dunărea Călărași, Dunărea Călărași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Lucian BUZAN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

1 - 0 Ștefan BLĂNARU 24’
38’ Valentin ALEXANDRU
46’ Valentin MUNTEANU