Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 300

Meciul din data 12.08.2018 dintre echipele FC Voluntari si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ivan ZGRABLIĆ, WALACE da Silva, Bogdan SZIJJ, Ivan SESAR si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Răzvan Gabriel PETRARIU, Geoffrey MALFLEURY, Mircea Valentin LEASĂ, Alfonso ARTABE, Cosmin Florin ACHIM, Alexandru Nicolae VLAD.

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Damjan ĐOKOVIĆ, George Marius ȚUCUDEAN, Emmanuel Juan CULIO, Cristian Marian MANEA, Sebastian MAILAT, Ádám LANG, Alexandru IONIŢĂ II, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento si rezervele: Robert Ndip TAMBE, Ionuț Andrei PETELEU, Andrei Iosif MUREŞAN, Mate MALEŠ, Giuseppe DE LUCA, Mihai Cătălin BORDEIANU.

In minutul 12, FC Voluntari - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Aissa Bilal LAÏDOUNI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sebastian MAILAT
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Giuseppe DE LUCA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Cosmin Florin ACHIM
In minutul 70, schimbare, iese extremă dreapta Sebastian MAILAT si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Geoffrey MALFLEURY
In minutul 84, schimbare, iese fundaș dreapta Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Alexandru Teofil CIUCUR
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 84 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Geoffrey MALFLEURY
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Andrei Iosif MUREŞAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 1 34’ Alexandru IONIȚĂ II
39’ Billel OMRANI
45’ Sebastian MAILAT
63’ Alexandru IONIȚĂ II
Giuseppe DE LUCA
Alexandru RĂUŢĂ
Cosmin ACHIM
69’
70’ Sebastian MAILAT
Mihai BORDEIANU
77’ Emmanuel CULIO
Bogdan BUCURICĂ 79’
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Geoffrey MALFLEURY
79’
RICARDINHO
Alexandru CIUCUR
84’
1 - 2 84’ George ȚUCUDEAN
88’ Mário CAMORA
Geoffrey MALFLEURY 89’
89’ Damjan ĐOKOVIĆ
90+3’ George ȚUCUDEAN