CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucharest - 19.08.2018 English version
Data disputării 19.08.2018 - 21:00
Localitatea Cluj
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 7700

Meciul din data 19.08.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Dinamo București se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 7700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CFR 1907 Cluj: Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mihai Cătălin BORDEIANU, George Marius ȚUCUDEAN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Mate MALEŠ, Ádám LANG, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Robert Ndip TAMBE, Ionuț Andrei PETELEU, Andrei Iosif MUREŞAN, Sebastian MAILAT, Ovidiu Ștefan HOBAN.

Dinamo București: Dan Nicolae NISTOR, May Sphiwe MAHLANGU, Laurențiu Nicolae CORBU, Vlad Alexandru OLTEANU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Deian Cristian SORESCU, Ricardo Florin GRIGORE, Denis CIOBOTARIU, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Robert Marian MOLDOVEANU, Vlad Ionuț MUŢIU, Ivan PEŠIĆ, Daniel Iliuță POPA.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 53, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mihai Cristian POPESCU (fundaș central). In minutul 61 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 66 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (extremă stânga). In minutul 73 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 78 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 83, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Robert Ndip TAMBE
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Billel OMRANI si intra Ionuț Andrei PETELEU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

AXENTE
22’ Deian SORESCU
George ȚUCUDEAN 29’
53’ Mircea AXENTE
Daniel POPA
60’ Deian SORESCU
Robert MOLDOVEANU
0 - 1 61’ Mihai Cristian POPESCU
1 - 1 George ȚUCUDEAN 66’
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Sebastian MAILAT
66’
2 - 1 Billel OMRANI 73’
3 - 1 George ȚUCUDEAN 78’
79’ Diogo Ferreira SALOMÃO