2 - 0

Fotbal Club FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 19.08.2018 English version
Data disputării 19.08.2018 - 18:00
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3583

Meciul din data 19.08.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3583 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Fotbal Club FCSB: Raul Andrei RUSESCU, Kamer QAKA, Ovidiu Marian POPESCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Antonio JAKOLIŠ, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Doru Mihai PINTILII, Olimpiu Vasile MORUȚAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Andrei Daniel VLAD.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ibrahima TANDIA, Ousmane Diarassouba VIERA, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Daisuke Caumanday SATO, Joseph MENSAH, Roland NICZULY, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, István Sándor FÜLÖP, Stephan Leonard DRĂGHICI si rezervele: Florin Bogdan ŞTEFAN, Marko SIMONOVSKI, Yasin HAMED, FEJÉR Bela Csongor, Gabriel Ionuț DODOI, Aleksandr KARNITSKIY.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Joseph MENSAH si intra Yasin HAMED
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 67, schimbare, iese Daniel BENZAR si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Gabriel Ionuț DODOI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 81, Fotbal Club FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, GABRIEL Rodrigues de Moura
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 84 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Olimpiu MORUȚAN
46’
Raul RUSESCU
Harlem GNOHÉRÉ
46’
54’ Joseph MENSAH
Yasin HAMED
58’ Daisuke SATO
Daniel BENZAR
67’
Mihai BĂLAȘA 70’
72’ Stephan DRĂGHICI