Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 27.08.2018 dintre echipele FC Voluntari si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea).

FC Voluntari: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Ivan SESAR, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Costin LAZĂR, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Robert George HODOROGEA, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ivan ZGRABLIĆ, WALACE da Silva si rezervele: Răzvan Gabriel PETRARIU, Alexandru TUDORIE, Alexandru Iulian STOICA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Abdelhak BELAHMEUR.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Mirko PIGLIACELLI, Renato KELIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Marius Ionuț BRICEAG, Florin Gheorghe BORȚA, Nicuşor Silviu BANCU, Raoul Petre BAICU, Matteo FEDELE si rezervele: Laurențiu POPESCU, Jovan MARKOVIĆ, Alexandru MATEIU, Florin GARDOȘ, Andrei BURLACU.

In minutul 23, schimbare, iese extremă dreapta Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (mijlocaș stânga). In minutul 24 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Renato KELIĆ (fundaș central). In minutul 27 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 39 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (mijlocaș stânga). In minutul 41 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 4.
In minutul 42, schimbare, iese fundaș central WALACE da Silva si intra Abdelhak BELAHMEUR
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Abdelhak BELAHMEUR
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Andrei BURLACU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Matteo FEDELE si intra Alexandru MATEIU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Ivan SESAR si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 86, FC Voluntari - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 4, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 88, FC Voluntari - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 5, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Alexandru TUDORIE
23’
0 - 1 24’ Nicuşor BANCU
0 - 2 27’ Renato KELIĆ
0 - 3 39’ Alexandru MITRIȚĂ
0 - 4 41’ Nicuşor BANCU
WALACE
Abdelhak BELAHMEUR
42’
Abdelhak BELAHMEUR 48’
59’ Marius BRICEAG
Andrei BURLACU
67’ Cristian BĂRBUȚ
Jovan MARKOVIĆ
RICARDINHO 67’
73’ Matteo FEDELE
Alexandru MATEIU
Ivan SESAR
Alexandru CIUCUR
79’
86’ Alexandru CICÂLDĂU
1 - 4 penalty Aissa Bilal LAÏDOUNI 86’
1 - 5 88’ penalty Nicuşor BANCU