Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 1887

Meciul din data 25.08.2018 dintre echipele Dinamo București si FC Hermannstadt se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1887 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Dinamo București: Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Kino DELORGE, Diogo Ferreira SALOMÃO, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR si rezervele: Mircea Ionuț AXENTE, Vlad Ionuț MUŢIU, Robert Marian MOLDOVEANU, Denis CIOBOTARIU, Vlad Alexandru OLTEANU, Deian Cristian SORESCU, Ivan PEŠIĆ.

FC Hermannstadt: Alexandru Adrian DANDEA, Nemanja MIJUSKOVIC, Jordan N'KOLOLO, Bogdan Gheorghe RUSU, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexandru Cătălin COMAN, Ilja ANTONOV si rezervele: Claudiu PAMFILE, Petrișor Ionuț PETRESCU, Ionuț STOICA, Alexandru Paul CURTEAN, Ștefan Miluță BLĂNARU, LUIS Alberto ALÍ Vega.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 04 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Jordan N'KOLOLO (mijlocaș stânga). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 55, jucatorul echipei FC Hermannstadt, Juvhel Hama TSOUMOU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Hermannstadt ramane din minutul 55 in 10 jucatori.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 58, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Jordan N'KOLOLO si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Ricardo Florin GRIGORE si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kino DELORGE
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Bogdan Gheorghe RUSU si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra LUIS Alberto ALÍ Vega
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ivan PEŠIĆ (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

1 - 1 48’ Jordan N'KOLOLO
49’ Alexandru COMAN
55’ Juvhel TSOUMOU
Daniel POPA
Robert MOLDOVEANU
58’
Sergiu HANCA 62’
Sergiu HANCA
Deian SORESCU
65’
72’ Jordan N'KOLOLO
Petrișor PETRESCU
Diogo Ferreira SALOMÃO 74’
Ricardo GRIGORE
Ivan PEŠIĆ
75’
Kino DELORGE 76’
81’ Bogdan RUSU
Ștefan BLĂNARU
83’ Alexandru DANDEA
84’ Nemanja MIJUSKOVIC
90+1’ Andrei HERGHELIGIU