Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 25000

Meciul din data 01.09.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dinamo București se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 25000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Mirko PIGLIACELLI, Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, Alexandru CICÂLDĂU, Matteo FEDELE, Cristian BĂRBUȚ, Marius Ionuț BRICEAG, Florin Gheorghe BORȚA, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Florin GARDOȘ, Andrei BURLACU, Laurențiu POPESCU.

Dinamo București: Diogo Ferreira SALOMÃO, Kino DELORGE, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Ivan PEŠIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Armando COOPER, Giorgos KATSIKAS si rezervele: Mircea Ionuț AXENTE, Deian Cristian SORESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Sergiu Cătălin HANCA, Vlad Alexandru OLTEANU, Denis CIOBOTARIU.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Matteo FEDELE
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Armando COOPER
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CICÂLDĂU si intra Alexandru MATEIU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Mircea Ionuț AXENTE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 69 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Ivan PEŠIĆ si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 88, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Valentin Mihai MIHĂILĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Matteo FEDELE 32’
38’ Armando COOPER
Alexandru MITRIȚĂ 42’
Nicuşor BANCU 45’
1 - 0 Elvir KOLJIĆ 45+2’
Alexandru CICÂLDĂU
Alexandru MATEIU
59’
65’ Daniel POPA
Mircea AXENTE
2 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 69’
72’ Ivan PEŠIĆ
Sergiu POPOVICI
3 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 76’
77’ Diogo Ferreira SALOMÃO