CFR 1907 Cluj - Viitorul Constanța - 02.09.2018 English version
Data disputării 02.09.2018 - 18:30
Localitatea Cluj
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 3000

Meciul din data 02.09.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

CFR 1907 Cluj: Mate MALEŠ, Sebastian MAILAT, JESÚS Fernández Collado, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Alexandru IONIŢĂ II, Andrei Iosif MUREŞAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Damjan ĐOKOVIĆ, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Julio BAPTISTA, Ádám LANG, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mihai Cătălin BORDEIANU, Giedrius ARLAUSKIS, Cristian Marian MANEA, Robert Ndip TAMBE.

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Alexandru MĂŢAN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Srdjan LUCHIN, Ianis HAGI, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Lyes Hafid HOURI, Alexi Paul PITU, Mihai VODUŢ, Alexandru Paul ŞERBAN, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN.

In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mate MALEŠ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Robert Ndip TAMBE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 55 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Cristian Marian MANEA
In minutul 65, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vlad Alexandru ACHIM si intra Mihai VODUŢ
In minutul 79, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Mihai VODUŢ (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 90+2, CFR 1907 Cluj - Viitorul Constanța, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.