Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 02.09.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Fotbal Club FCSB: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Antonio JAKOLIŠ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Florinel Teodor COMAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Andrei Daniel VLAD, Raul Andrei RUSESCU, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Alexandru Constantin STAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN.

FC Botoșani: Eduard PAP, Aristidis SOILEDIS, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Răzvan Constantin OAIDĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Alexandru PIFTOR, Andrei CHINDRIȘ, Hervin ONGENDA, Martin FRAISL, Eduard FLORESCU, Alexandru CORBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 04 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, Fotbal Club FCSB - FC Botoșani, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Enriko PAPA (mijlocaș central). In minutul 43 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Hervin ONGENDA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 75 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Enriko PAPA si intra Alexandru PIFTOR
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Eduard FLORESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard FLORESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

2 - 0 penalty Harlem GNOHÉRÉ 21’
23’ Sebastian CHITOȘCĂ
Júnior MORAIS 29’
2 - 1 43’ Enriko PAPA
Antonio JAKOLIŠ 45’
Dragoş NEDELCU 45+1’
Hristo ZLATINSKI
Lucian FILIP
46’
53’ Enriko PAPA
64’ Sebastian CHITOȘCĂ
Hervin ONGENDA
Florinel COMAN
FILIPE TEIXEIRA
66’
Dennis MAN 67’
Lucian FILIP 70’
2 - 2 75’ Mihăiță ROMAN II
78’ Enriko PAPA
Alexandru PIFTOR
Mihai PINTILII
Olimpiu MORUȚAN
80’
Bogdan PLANIĆ 84’
90+2’ Cătălin GOLOFCA
Eduard FLORESCU
90+3’ Eduard FLORESCU