Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 1000

Meciul din data 24.09.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Mihai Ionuț BUTEAN, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Dylan BAHAMBOULA, Denis ALIBEC, Azdren LLULLAKU, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ si rezervele: David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Radu CRIŞAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Neluț Stelian ROȘU, Jacques ZOUA Daogari.

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Răzvan Alin TRIF, Darius Dumitru OLARU, Boubacar FOFANA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Marius Marcel CONSTANTIN, Iulian Lucian CRISTEA, David CAIADO Dias, Luis AURELIO si rezervele: Mihai Iulian STANCU, YAZALDE Gomes Pinto, Antoni IVANOV, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Dylan BAHAMBOULA (mijlocaș dreapta). In minutul 40 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Nasser CHAMED
In minutul 55, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 55 in 10 jucatori.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dylan BAHAMBOULA si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Neluț Stelian ROȘU (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Antoni IVANOV
In minutul 69, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Julien Antoine BÈGUE si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 76, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.